Elementy umeblowania punktów SPA

Elementy umeblowania punktów SPA

Relaks, harmonia, spokój – oto, z czym kojarzone są ośrodki i gabinety SPA. Ich wyjątkowość tkwi nie tylko w oferowanych zabiegach relaksacyjnych, ale także w wystroju i wyposażeniu wnętrza, które już od progu wprowadza nastrój odpoczynku i spokoju. Niebagatelną funkcję pełnią tu meble, które powinny być komfortowe, stylowe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Czym charakteryzują się najlepsze meble do SPA?

Meble SPA muszą być praktyczne, funkcjonalne, wygodne i estetyczne. Te cechy gwarantują komfort ich użytkowania zarówno dla gości SPA, jak i jego obsługi. Meble w SPA powinny charakteryzować się wygodą, by zarówno w strefie oczekiwania na zabiegi, jak i w samych pokojach zabiegowych goście czuli wygodę i komfort na każdym kroku. Jako że meble te są użytkowane bardzo intensywnie i narażone są one na różnorodne zabrudzenia, wynikające nie tylko z codziennego ich użytkowania, ale także z charakteru miejsca, jakim jest SPA, warto, aby były one łatwe do utrzymania w czystości.

Ich tkaniny powinny być łatwo zmywalne lub wykonane z materiałów, które są odporne na plamy. Najlepszym rozwiązaniem jest możliwość ściągania z nich pokrowców, które można wyprać. Takie meble gwarantują czystość, co w gabinetach SPA, w których meble narażone są na zabrudzenie kosmetykami i środkami do pielęgnacji, jest bardzo istotne.

Dlaczego warto wybrać meble modułowe?

W gabinetach SPA wygoda jest równie ważna, co estetyka. Istotna jest także możliwość łatwej modyfikacji wnętrza, tak by meble pasowały do siebie i mogły być ze sobą dowolnie zestawiane – w razie potrzeby zmiany aranżacji, czy wykorzystania mebli w innym ustawieniu. Meble modułowe do SPA sprawdzają się tu doskonale ze względu na swoją różnorodność, jak i łatwość przearanżowania pomieszczenia, czy dostosowania go do określonych potrzeb. Wśród mebli modułowych znajdują się zarówno klasyczne sofy czy fotele, jak i szezlongi. Dzięki wymiennym pokrowcom można łatwo zmieniać wygląd wnętrza bez konieczności zakupu nowych mebli.

Jakie meble do SPA?

Wygoda i uniwersalny wygląd to ważne cechy mebli przeznaczonych do SPA. Wśród nich istotne są meble do poczekalni, takie jak sofy, czy fotele, które powinny być komfortowe. Najlepsze meble modułowe gwarantują ergonomię i są dopasowane do wygodnego, ze względu na anatomię, użytkowania. Strefę SPA warto wyposażyć w wygodne szezlongi, które służą jako miejsca wypoczynku, a które łatwo zestawić w razie potrzeby z innymi modułami, chcąc zmienić ich sposób użytkowania.