Jak zbudowana jest sofa wypoczynkowa?

Jak zbudowana jest sofa wypoczynkowa?

Bez sofy wypoczynkowej nie może obyć się żaden pokój dzienny. Oczywiście ważne jest to, jak została wykonana, aby rzeczywiście pozwalała na relaks indywidualny lub z najbliższymi. Jak więc taka sofa jest zazwyczaj zbudowana i na jakie kryteria zwracać uwagę przy wyborze?

Szkielet sofy wypoczynkowej

W przypadku sofy wypoczynkowej niebagatelne znaczenie ma jej wnętrze, choć jest ono oczywiście niedostrzegalne. Standardowo w przypadku wariantów tapicerowanych jest to drewniany lub metalowy szkielet, na którym następnie montuje się pozostałe elementy. Zupełnie inne podejście do sof wypoczynkowych zastosowaliśmy w PanQube. Nasza konstrukcja mebli modułowych chroniona jest w Urzędzie Patentowym. Daje ona wysoką stabilność i trwałość formy, a jednocześnie gwarantuje wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie w przez dzieci.

Pianka gwarantująca wygodę

Aby sofa wypoczynkowa była wygodna, PanQube wykorzystał wysokoelastyczną piankę o odpowiedniej gęstości. Kluczem jest dobranie takiej gęstości pianki, by była odpowiednio wygodna, a jednocześnie trwała i odporna na odkształcanie w perspektywie wieloletniej eksploatacji.

Pokrycie sofy wypoczynkowej

Drugim elementem wiodącym do sukcesu mebli modułowych jest wysokiej jakości tkanina i precyzyjne szycie, które decyduje o tym, jak tkanina leży na meblu. Tkanina musi być wytrzymała i odporna na zabrudzenia. Świetnym wyborem jest poliester premium, który w razie konieczności można łatwo zdjąć i wyprać mechanicznie, nie ryzykując jednocześnie utraty kolorów. Innym bardzo praktycznym rozwiązaniem jest poszycie sofy wypoczynkowej wykonane z ekoskóry, którą także jest łatwo czyścić. W obydwu przypadkach sofy prezentują się bardzo elegancko i dostarczają przyjemnych doznań w trakcie użytkowania.

Na przekór

Standardowa sofa wypoczynkowa to mebel o stałej konstrukcji, której nie można zmienić. Meble modułowe PanQube to zupełnie inna historia. Ich możliwości konfiguracyjne pozwalają na to, że sofa może zmienić się w dwa albo trzy komfortowe fotele, a dwie sofy mogą zamienić się w wygodne łoże. Można powiedzieć, że zaletą naszych mebli jest zwielokrotniona funkcjonalność i dużo większe możliwości zmian aranżacji w pomieszczeniu, w zależności od potrzeb i wyobraźni.

Tym sposobem możemy uznać, że standardowa konstrukcja sofy to nobliwy relikt przeszłości. Dziś meblowaniem możemy się bawić, mieć więcej możliwości, więcej luzu i lekkości. Przecież meble PanQube są tylko z pianki, więc są lekkie i bardzo przyjemne w użytkowaniu!