Jakie meble wybrać do ogrodu zimowego?

Jakie meble wybrać do ogrodu zimowego?

Ogród zimowy to wyjątkowe miejsce do wypoczynku, dostępne o każdej porze roku, jednak cenione szczególnie zimą, gdy daje wrażenie bliskości z naturą, gwarantując jednocześnie komfortowe warunki do relaksu, co zimą, na zewnątrz, nie byłoby możliwe. Istotne jest jednak właściwe wyposażenie ogrodu zimowego, by gwarantowało wygodę. Jakie meble warto zatem wybrać, urządzając ogród zimowy?

Ogrodowe czy domowe?

Ogród zimowy to przestrzeń o dualistycznym charakterze. Z jednej strony wpisuje się w konwencję wyposażenia podobną do ogrodowego, ze wzcględu na bliskość natury. Z drugiej, dzięki zachowaniu warunków panujących we wnętrzach i braku narażenia na negatywne działanie czynników zewnętrznych, można w ogrodzie zimowym użytkować każde meble, przeznaczone do domów i mieszkań. Zastosowanie znajdują więc tu zarówno meble ratanowe, technoratanowe, jak i drewniane czy tapicerowane. To daje ogromne możliwości aranżacji i dopasowania nie tylko wyglądu mebli, ale także ich stylu do warunków ogrodu zimowego.

Wygoda i funkcjonalność

Meble w ogrodzie zimowym powinny cechować się komfortem użytkowania – wszak mają służyć wypoczynkowi i relaksowi. Jednocześnie powinny być funkcjonalne. Ze względu na podwyższone ryzyko występowania na nich zabrudzeń, szczególnie w okresie letnim, kiedy ogród zimowy staje się często przestrzenią otwartą na zewnątrz, warto, aby były one wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Czy to oznacza, że muszą posiadać powierzchnie łatwo zmywalne? Niekoniecznie, meble tapicerowane mogą z powodzeniem być wyposażeniem ogrodów zimowych, jednak warto, aby ich materiał był wykonany z tkanin odpornych na zabrudzenia. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest możliwość ściągania z nich pokrowców i ich prania. Meble PanQube oferują taką możliwość, która poza komfortem użytkowania, pozwala na szybkie przearanżowanie wyglądu wnętrza, poprzez zmianę pokrowców na inne – w odmiennym kolorze.

Meble modułowe

Ogród zimowy o różnych porach roku, może pełnić odmienne funkcje. Zimą jest zamkniętą oazą ciepła, w której można cieszyć się urokami tej pory roku, w komfortowych warunkach. Podobnie jest jesienią. Latem i wiosną ogród zimowy zwykle otwiera się na zewnątrz, tworząc przenikającą się z naturą przestrzeń. Meble modułowe pozwalają na dopasowanie potrzeb do pór roku i umożliwiają przearanżowanie przestrzeni w łatwy sposób, nie tylko poprzez zmianę wyglądu mebli, dzięki pokrowcom, ale także ich ustawieniu. Meble modułowe niczym klocki układanki pasują do siebie, umożliwiając zarówno wypoczynek na wygodnych szezlongach czy fotelach, jak i urządzenie przyjęcia z komfortowymi miejscami dla wszystkich gości, po odpowiednim przestawieniu mebli. To znakomite rozwiązanie dla takich przestrzeni, jak ogród zimowy, który może być niezwykle wygodny i komfortowy o każdej porze roku. Warto także wspomnieć o meblach paletowych – bardzo obecnie modnych, które w ogrodzie zimowym mogą wprowadzić wyjątkowy klimat, nadając mu ciekawy charakter.