Suchy basen jako atrakcja dla dzieci

Suchy basen jako atrakcja dla dzieci

Chociaż obecnie na rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych zabawek dla dzieci, żadna z nich nie dostarczy im takich atrakcji jak suchy basen. Suche baseny cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Czym właściwie są? Jest to basen w formie miękkiego i bezpiecznego kojca wypełnionego kolorowymi kulkami. Stanowi doskonałe urozmaicenie codziennych, kreatywnych zabaw. Może również być umieszczony w kąciku dla dzieci w hotelu, restauracji czy kawiarni.

Radosna, bezpieczna zabawa

Suchy basen to doskonały sposób na to, aby zachęcić dziecko do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest to atrakcja nawet dla najmłodszych dzieci, gdyż zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Wbrew pozorom w takim basenie można nie tylko podczas ruchu rozładować duże pokłady energii, jakie drzemią w rozbrykanych maluchach, ale również wykształcić w nich wiele przydatnych umiejętności. Podczas zabawy z kolorowymi piłeczkami dzieci usprawniają swoją motorykę, ćwiczą koordynację ruchową, trenują mięśnie, a także rozwijają kreatywność. Jest to zabawa, która ma bezpośredni wpływ na ich rozwój.

Dla rodziców bardzo ważne jest również to, że suche baseny zapewniają bezpieczeństwo. Miękki kojec wykonany jest w wytrzymałej tkaniny bezpiecznej dla dzieci. Materiał jest wodoodporny i zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości. Pokrowiec jest zapinany na zamek błyskawiczny. Zastosowana pianka jest elastyczna, a jednocześnie optymalnie gęsta, więc kojec nie ulegnie odkształceniu nawet przy nacisku do 100 kg.

Kojec składa się z modułów, które można trwale i stabilnie łączyć poprzez znajdujące się na spodzie rzepy. Po wyjęciu kolorowych kulek kojec z powodzeniem może stać się bezpiecznym i komfortowym miejscem dla raczkujących maluchów. Pianka, z której zbudowany jest kojec, znajduje się na spodzie i tworzy jego ścianki. Jest delikatna, a jednocześnie stabilna, dlatego też skutecznie chroni dzieci przed upadkiem, a jednocześnie stanowi dla nich wsparcie, gdy stawiają swoje pierwsze kroki.

Z kolei kulki pozwalają na beztroską zabawę. Również powinny być wykonane z nietoksycznego, bezpiecznego tworzywa, a także wykazywać odporność na zgniatanie.